За Въпроси:  sales@afya-pharmacy.bg
За Въпроси:  sales@afya-pharmacy.bg
Готови ли сте за лятото? Посетете нашия ЛЕТЕН МАГАЗИН и се възползвайте от многобройните ни промоции и специални предложения

Солпадеин, Solpadeine 500mg/8mg/30mg капсули 12 бр.

лекарство без рецепта
Солпадеин, Solpadeine 500mg/8mg/30mg капсули 12 бр.
5.88 лв. Цената е за опаковка с ДДС, и е валидна единствено за поръчки, направени през сайта.
Бърза поръчка ( за 1 артикул )
Тегло: 0.050 кг.
Всички продукти от марката Omega Pharma »
Рейтинг
Paracetamol, Codeine, Caffeine
Описание
Листовки / Файлове
Условия за доставка
Солпадеин съдържа 3 активни съставки (парацетамол, кодеин и кофеин) за бързо облекчение на умерено силна болка (ревматична болка, главоболие, мигрена, невралгия, зъбобол, възпалено гърло, болка при синуит и стоматологични интервенции, напр. екстракция на зъб, менструални и мускулни болки), повлияване на високата температура и другите симптоми при простуда и грип.

Кодеин може да се използва при деца над 12 години за краткосрочно облекчение на умерено изразена болка, която не се повлиява от други болкоуспокояващи средства като самостоятелно приеман парацетамол или ибупрофен.
Солпадеин не трябва да се използва повече от 3 дни.

Подходящ за:
Възрастни и деца над 12 години.
Винаги прочитайте листовката преди употреба!

Състав:
Парацетамол (paracetamol) 500mg, кодеин (codeine) 8mg, кофеин (caffeine) 30mg.

Дозировка:
Възрастни (вкл. над 60 години) и деца на и над 12 г. приемат 1 до 2 капсули, до 4 пъти на ден при необходимост. Дозата да не се приема на интервали, по-кратки от 4 часа.
Възрастни не трябва да приемат повече от 8 капсули за 24 часа.
Деца на и над 12 г. следва да приемат Солпадеин на всеки 6 часа според необходимостта. Да не се приемат повече от 6 капсули за 24 часа.

Предупреждения:
Не приемайте Солпадеин капсули, ако: имате затруднения с дишането, имате хронична констипация, сте алергични към парацетамол, кодеин и кофеин или към някоя от останалите съставки на това лекарство, ако знаете, че метаболизирате свръхбързо кодеин до морфин.
Солпадеин капсули не трябва да се използват за облекчаване на болка при деца и юноши ( 0-18 годишна възраст) след хирургична интервенция за отстраняване на сливици или аденоид, поради синдром на обструктивна сънна апнея.
Кодеин не се препоръчва при деца с дихателни проблеми, тъй като симптомите на морфинова токсичност могат да се влошат при тези деца.
Не приемате Соладеин капсули, ако сте бременна или кърмите.
Солпадеин капсули не трябва да се приемат от деца под 12 години.
Не приемайте Солпадеин каспули за повече от 3 дни. Ако болката не намалее след 3 дни, консултирайте се с Вашия лекар.
Ако сте взели повече от препоръчаната доза, веднага потърсете лекарска помощ, дори и да се чувствате добре.
Поради съдържанието на кодеин, редовната употреба на Солпадеин за дълъг период от време може да доведе до симптоми като безпокойство и раздразнителност когато се спре приема на това лекарство. Ако се налага да приемате Солпадеин за по-дълъг период от време се консултирайте с Вашия лекар.
Ако сте пропуснали да приемете необходимата доза Солпадеин капсули, вземете я когато си спомните. Не приемайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата.
Солпадеин капсули съдържа оцветителят кармазин, който може да предизвика алергични реакции.
Солпадеин може да причини виене на свят. Ако почувствате замайване, не карайте кола и не работете с машини.

Съхранение:
Съхранявайте на място, недостъпно за деца, при температура под 250C
Не използвайте след срока на годност, отбелязан върху картонената опаковка.


Солпадеин съдържа три активни съставки за бързо облекчение на умерено силна болка - ревматична болка, главоболие, мигрена, невралгия, зъбобол, възпалено гърло, болка при синуит
Листовки / Файлове » Листовка за пациента
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА:
при поръчки над 58 лв, до 1 кг
- при поръчки над 100 лв, до 2 кг


Цени на доставка за поръчки до 1 кг:

До офис на Спиди: 4,00 лв
До адрес на клиент: 5,34 лв

Цени на доставка за поръчки до 2 кг:
До офис на Спиди: 4,00 лв
До адрес на клиент: 6,34 лв

За по-големи пратки, както и за населени места, без офис на Спиди, сумата за доставка, ще бъде визуализирана след попълване на данните и преди финализиране на поръчката.

Посочените цени са с включено ДДС. 
Разходите по доставката са за сметка на купувача и се включват в сумата на поръчката.

За продукти, които изискват специално транспортиране в хладилна чанта, към стойността на поръчката се добавя такса по тарифата на Спиди. Тази такса се заплаща отделно в товарителницата на Спиди и не фигурира в потвърждението на поръчката на клиента.

В случай, че изберете да получите поръчката си в избрана от Вас аптека Афиа, заплащате стойността на място в аптеката в брой или с карта, без да дължите такса доставка.

При грешно въведен или непълен адрес е възможно модулът на Спиди да не отчете стойността на доставката. 

След финализиране на поръчката, ще получите потвърждаващ e-mail, без телефонно обаждане.
Когато изпратим Вашата поръчка ще получите нов e-mail, съдържащ номера на товарителницата и детайли за поръчката. Вашата поръчка ще бъде изпратена още същия ден (в случай, че е постъпила при нас до 12:00 ч. на обяд) или на следвашия ден (за поръчки, постъпили след 12:00 часа на обяд). Поръчките, постъпили след 12:00 часа в петък, в събота или неделя се изпълняват в понеделник и се получават във вторник.

За продукти в промоция е възможно да има ограничения в количествата.

За изпълнение на Вашата поръчка регистрирацията не е задължителна, но попълването на полета като име, адрес и телефон на получател са задължителни, освен когато преминавате през опцията "БЪРЗА ПОРЪЧКА".
Личните данни, които ни предоставяте, ще бъдат използвани единствено за изпълнение на Вашата поръчка и доставката й от куриер.

Цените на продуктите са за 1 опаковка с включено ДДС.
Цените и отстъпките  на всички артикули в онлайн аптека Afya pharmacy важат само за поръчки направени онлайн.

Уважаеми клиенти, ако забележите някаква нередност при начисляване на разходи за доставка и такса наложен платеж, моля веднага да ни сигнализирате на sales@afya-pharmacy.bg

Общи условия

Декларация за поверителност
Най-купувани продукти
Солпадеин, Solpadeine разтворими табл. x12 Солпадеин, Solpadeine разтворими табл. x12 Paracetamol, Codeine, Caffeine
6.70 лв.
Паракофдал / Paracofdal табл. х10 Паракофдал / Paracofdal табл. х10 Паракофдал е комбиниран лекарствен продукт с обезболяващо, температуропонижаващо и...
2.80 лв.