contacts
afya
Марки
Категории
Продукти Разширено
Лоялен клиент
0
cart 0 000€

Олинт Дуо 1mg/ml + 50mg/ml спрей за нос, разтвор 10 ml

арт. № 47405
  • Ксилометазолинов хидрохлорид, декспантенол.
  • Намалява отока на носната лигавица при ринит.
  • При лечение на разранена лигавица - лезии.
  • Успокоява симптомите при вазомоторен ринит (rhinitis vasomotorica) - неалергично възпаление на носа.
  • За лечение след назална операция при оток и обсртукция.
  • Подходящ за възрастни и деца над 6 години.

6.78€
* Цената е за опаковка с ДДС и е валидна единствено за поръчки, направени през сайта.
Добавен в любими Бутон за споделяне
Проверете наличност в аптека.
Получавате 6 бонус точки, ако сте регистриран потребител.

Марка: McNeil лекарство без рецепта
Рейтинг:
Олинт Дуо 1mg/ml + 50mg/ml спрей за нос, разтвор е назален деконгестант. Съдържа 1 mg ксилометазолинов хидрохлорид (xylometazoline hydrochloride) и 50 mg декспантенол (dexpanthenol). Намалява бързо отока в носа, тъй като свива кръвоносните съдове. Заздравява и предпазва носната лигавица.

Олинт Дуо спрей за нос се използва при затруднено дишане след оперативна намеса, като в тези случаи трябва да е назначен от лекар. 

Подходящ за:

Възрастни и деца над 6 години.

Винаги прочитайте листовката преди употреба!

Активно вещество:

Ксилометазолинов хидрохлорид (xylometazoline hydrochloride),
Декспантенол (dexpanthenol).

Дозировка:

Пo 1 впръскване във всяка ноздра до 3 пъти на ден при необходимост.
Дозировката зависи от индивидуалната чувствителност на пациента и от клиничния ефект.

Предупреждения:

Олинт Дуо спрей за нос не трябва да се прилага повече от 5 до 7 дни, освен ако не е предписано друго от лекар.

Не използвайте, ако сте алергични (свъръхчувствителни) към Ксилометазолинов хидрохлорид или към някоя от останалите съставки.

Продуктът не трябва да се използва по време на бременност, тъй като не са известни ефектите на лекарството върху плода. Лекарството не трябва да се използва по време на кърмене, защото не е известно дали преминава в кърмата.

Употребата при хроничен ринит трябва да се извършва само под лекарско наблюдение, поради опасността от атрофия (увреждане) на носната лигавица.

Опаковка:

10 мл
Винаги прочитайте листовката преди употреба!



Съставът на продукта може да бъде актуализиран от производителя. Препоръчваме преди употреба да проверите описания състав на опаковката/листовката на продукта.
Тегло: 0.050 кг.
Тип продукт: лекарство без рецепта
Производител: McNeil



Добави в количката
debit debit debit
easybox by sameday
speedy Безплатна доставка за поръчки
над 30.00€ до 1 кг