afya
contacts
contacts
За въпроси: sales@afya-pharmacy.bg
profile
Потребителски достъп
Продукти Разширено

Категории

Фармация и здраве

Ефералган Витамин С 330 mg/200 mg ефервесцентни таблетки х 20

арт. № 1795
551лв
* Цената е за опаковка с ДДС, и е валидна единствено за поръчки, направени през сайта.
Марка: UPSA Laboratoires Тегло: 0.070 кг.
Рейтинг:
лекарство без рецепта
Paracetamol, Ascorbic acid
Ефералган Витамин С е предназначен за симптоматично лечение на лека до умерена болка и/или на фебрилни състояния, като главоболие, грипоподобни състояния, зъбобол, мускулни болки, менструални болки.

Подходящ за:

Възрастни и деца с тегло над 27 кг (над 8 годишна възраст).

Винаги прочитайте листовката преди употреба!

Активни съставки:

Парацетамол (paracetamol) 330mg и Аскорбинова киселина (Ascorbic acid) 200mg за една ефервесцентна таблетка.

Дозировка:

Деца от 27 до 30 кг (от 8 до 10 години): една ефервесцентна таблетка, която се повтаря, ако е необходимо, след 6 часа, без да се надвишават 5 таблетки на ден.

Деца от 30 до 35 кг (от 10 до 12 години): една или две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо, след 6 часа, без да се надвишават 6 таблетки на ден.

Деца от 35 до 50 кг (от 12 до 15 години): една или две ефервесцентни таблетки, които се повтарят, ако е необходимо, след 6 часа, без да се надвишават 7 таблетки на ден.

При възрастни и деца с тегло над 50 кг (над 15 години): 1 до 2 ефервесцентни таблетки, като при необходимост приемът се повтаря след 4 часа, без да се надвишава общата доза от 9 ефервесцентни таблетки на ден.

Предупреждения:

Това лекарство нe трябва да се прилага при наличие на  алергия към парацетамол, тежко чернодробно или бъбречно заболяване.

Ако болката продължи повече от пет дни, или треската - повече от три дни и ако лекарството не е достатъчно ефикасно или се развият някакви други симптоми, не продължавайте лечението преди да се консултирате с Вашия лекар.

Не приемайте с други лекарства, които съдържат парацетамол.

Тъй като лекарството съдържа Витамин С, не трябва да се приема вечер.

He вземайте двойна доза, за да компенсирате пропуснатата.

Това лекарство съдържа 330mg натрий за една таблетка, което трябва да се вземе под внимание от пациенти спазващи строг хранителен режим с намалено съдържание на натрий.

При нормални условия на употреба, парацетамол може да се прилага по време на бременност и кърмене. Винаги се консултирайте с лекар преди да приемате лекарства по време на бременност или кърмене.

Този лекарствен продукт не се препоръчва при пациенти с непоносимост към фруктоза.

Изтегли файлове:

ЛИСТОВКА ЗА ПАЦИЕНТА
БЕЗПЛАТНА ДОСТАВКА:
при поръчки над 58 лв, до 2 кг
- при поръчки над 100 лв, до 5 кг


Цените на доставка и наложен платеж са по действащата тарифа на куриерска фирма Спиди.

Тегло до офис на Спиди до адрес на клиента
до 2 кг 3,99 лв 4,90 лв
над 2 до 5 кг 4,90 лв 6,90 лв
над 5 до 10 кг 6,90 лв 9,90 лв
над 10 до 20 кг 8,90 лв 14,90 лв

За по-големи пратки, както и за населени места, без офис на Спиди, сумата за доставка, ще бъде визуализирана след попълване на данните и преди финализиране на поръчката.

Посочените цени са с включено ДДС. 
Разходите по доставката са за сметка на купувача и се включват в сумата на поръчката.

За продукти, които изискват специално транспортиране в хладилна чанта, към стойността на поръчката се добавя такса по тарифата на Спиди. Тази такса се заплаща отделно в товарителницата на Спиди и не фигурира в потвърждението на поръчката на клиента.

В случай, че изберете да получите поръчката си в избрана от Вас аптека Афиа, заплащате стойността на място в аптеката в брой или с карта, без да дължите такса доставка.

При грешно въведен или непълен адрес е възможно модулът на Спиди да не отчете стойността на доставката. 

След финализиране на поръчката, ще получите потвърждаващ e-mail, без телефонно обаждане.
Когато изпратим Вашата поръчка ще получите нов e-mail, съдържащ номера на товарителницата и детайли за поръчката. Вашата поръчка ще бъде изпратена още същия ден (в случай, че е постъпила при нас до 12:00 ч. на обяд) или на следвашия ден (за поръчки, постъпили след 12:00 часа на обяд). Поръчките, постъпили след 12:00 часа в петък, в събота или неделя се изпълняват в понеделник и се получават във вторник.

За продукти в промоция е възможно да има ограничения в количествата.

За изпълнение на Вашата поръчка регистрирацията не е задължителна, но попълването на полета като име, адрес и телефон на получател са задължителни, освен когато преминавате през опцията "БЪРЗА ПОРЪЧКА".
Личните данни, които ни предоставяте, ще бъдат използвани единствено за изпълнение на Вашата поръчка и доставката й от куриер.

Цените на продуктите са за 1 опаковка с включено ДДС.
Цените и отстъпките  на всички артикули в онлайн аптека Afya pharmacy важат само за поръчки направени онлайн.

Уважаеми клиенти, ако забележите някаква нередност при начисляване на разходи за доставка и такса наложен платеж, моля веднага да ни сигнализирате на sales@afya-pharmacy.bg

Общи условия

Декларация за поверителност


Разгледайте и тези продукти:
Прочети още
Добави в количката