Допелхерц актив Актив Мама съдържа 12 витамина, 5 минерала и микроелемента, пълноценно комбинирани с Омега-3 мастни киселини, за задоволяване на повишените нужди преди, по време и след бременността.
Състав:
Масло от сьомга 225 mg, Калций 100 mg, Витамин C 55 mg, Магнезий 45 mg, Желязо 7.5 mg, Ниацин 7.5 mg, Витамин E 6.5 mg, Цинк 5 mg, Пантотенова киселина 3 mg, Витамин D3 2.5 mg, Бета-каротен 1 mg, Витамин В6 0.95 mg, Витамин В2 0.75 mg, Витамин В1 0.6 mg, Фолиева киселина 300 µg, Йод 50 µg
Дозировка:
1 капсула Допелхерц актив Актив Мама дневно и по време на хранене с достатъчно течност.
Предупреждения:
Да не се сдъвква Допелхерц актив Актив Мама.
При необходимост таблетката да се чупи на половина.
Опаковка:
30 капсули
Фолиевата киселина е необходима за здравословния растеж и развитие на бебето по време на бременността. Важна е за нормалното клетъчно делене, както и за редица метаболитни процеси. Жени, които консумират достатъчни количества фолиева киселина като част от здравословната диета преди бременността, могат да спомогнат за намаляване риска от вродени дефекти на мозъка и гръбначния стълб на бебето. Фолиевата киселина е важна за затварянето на невралната тръба при ембриона, поради което е особено необходима през бременността. Затварянето на невралната тръба нормално се извършва между 22 и 28 ден от бременността. Често по това време жените нямат представа, че са бременни. Ето защо е препоръчително за всички жени, които планират бременност, да помислят поне 4 седмици преди зачеване за адекватно снабдяване на организма на бъдещата майка с фолиева киселина. Приемането на хранителни добавки с фолиева киселина преди и по време на бременност е силно препоръчително.
Йодът играе важна роля в продукцията на хормоните на щитовидната жлеза, които също участват в метаболизма. Тези хормони контролират процеси, като растежа, енергийния обмен, образуването на костите и развитието на мозъка на плода.
Желязото осигурява образуването на червени кръвни клетки и транспорта на кислород в кръвта. Дневните нужди от желязо са двойно по-големи по време на бременност.
Цинкът играе роля в клетъчното възстановяване и предпазване и е необходим за защитата на организма. Необходим е за хормоналния баланс и имунната система.
Организмът не може да произвежда Омега-3 мастни киселини, ето защо те трябва да бъдат приемани с храната. Добри източници са например студеноводните риби като сьомга, херинга.
Магнезият е важен за мускулите, нервната система и възстановяване на енергията. Играе съществена роля в минерализирането на костите и съкращаването на мускулите.
Витамините Е и С подпомагат клетъчната защита. Те са силни антиоксиданти. Витамин С подсилва съпротивителните сили на организма.
Витамин D3 е необходим за усвояването на калция, който участва в структурата на костите и достатъчният дневен прием има значителен ефект върху плода.
Витамин В1, ниацин и пантотеновата киселина са нужни на клетките за извличане на енергията от въглехидратите.
Витамин В2 участва в предпазването на клетките, особено на нервните клетки.
Витамин В6, ниацин и пантотеновата киселина са жизнено важни за белтъчната, въглехидратната и мастната обмяна на нервната система и на организма като цяло.
Витамин В12 е ключов за кръвотворенето и от особено значение за цялата нервна система.
Биотинът е важен за изграждането на здрава кожа, коса и нокти.